dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" nieustająco zaprasza na spotkania z X muzą. W ramach spotkań klubowych, pragniemy Wam przedstawić filmy, które uważamy za te najbardziej wartościowe, zarówno z bieżącego repertuaru, jak i historii kina, które ma już 126 lat.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Wiosna 2022 również upłynie pod znakiem naszych filmowych fascynacji. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

FABELMANOWIE

28 grudnia 2022 /środa/ | 20:15

DKF Rozpięci i Kino Agrafka zapraszają na przedpremierowy pokaz najnowszego dzieła Stevena Spielberga, okrzykniętego jego najbardziej wzruszającym, dojrzałym i osobistym filmem. FABELMANOWIE to opowieść inspirowana historią samego reżysera.

Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy'ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.
W rolach głównych zobaczymy Michelle Williams i Paula Dano. Autorami scenariusza są Steven Spielberg i nagrodzony Nagrodą Pulitzera scenarzysta i dramaturg Tony Kushner.

Dagmara Romanowska - dziennikarka filmowa, współpracowniczka SFP - Magazynu Filmowego, redakcji Kultury Onet i kuratorka na Krakowskim Festiwalu Filmowym (krótkie fabuły)

bilety: 18 zł

kup bilet >>

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.