dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" nieustająco zaprasza na spotkania z X muzą. W ramach spotkań klubowych, pragniemy Wam przedstawić filmy, które uważamy za te najbardziej wartościowe, zarówno z bieżącego repertuaru, jak i historii kina, które ma już 126 lat.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Jesień 2023 również upłynie pod znakiem naszych filmowych fascynacji. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

URODZENI MORDERCY

5 września 2023 /wtorek/ | 20:00

DKF Rozpięci i Kino Agrafka zapraszają na pokaz filmu Olivera Stone'a URODZENI MORDERCY z prelekcją Iwo Sulki.

Mickey i Mallony są parą kochanków i psychopatycznych morderców. Terroryzują całą Amerykę dopuszczając się serii brutalnych zabójstw. Dzięki mediom, które na bieżąco relacjonują ich krwawe wyczyny, stają się bohaterami i unikają kary. Legendarny thriller w reżyserii Oliver Stone'a, który poprzez synergię obrazów i rytmów sprawia, że odczuwamy świat w nowy sposób.

Pokaz z okazji obchodów setnej rocznicy powstania wytwórni Warner Bros.
Wyprodukowali "Casablankę", "Bullita" i "Chłopców z ferajny", wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!
Partnerem cyklu jest: Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Iwo Sulka - filmoznawca, doktor nauk humanistycznych (w 2017 roku obronił pracę zatytułowaną Historia formatu szerokoekranowego: technika i estetyka). Zajmuje się kinem amerykańskim i europejskim oraz historią stylu i techniki filmowej. Współpracował z krakowskim kinem Agrafka w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, festiwalem filmowym Etiuda&Anima i czasopismem E-Splot. Prowadził warsztaty w ramach programu Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej. Stale współpracuje z czasopismem Ekrany.

bilety: 25/20 zł

kup bilet >>

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.