dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" nieustająco zaprasza na spotkania z X muzą. W ramach spotkań klubowych, pragniemy Wam przedstawić filmy, które uważamy za te najbardziej wartościowe, zarówno z bieżącego repertuaru, jak i historii kina, które ma już 126 lat.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Wiosna 2022 również upłynie pod znakiem naszych filmowych fascynacji. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

11. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI O!PLA: KATEGORIA STUDENCKA

28 marca 2022 /wtorek/ | 20:00

DKF Rozpięci i Kino Agrafka zapraszają na pokaz filmów w ramach 11. OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU ANIMACJI O!PLA i spotkanie z autorkami konkursowych animacji JOJO I LOLA Justyną Przystawską oraz Małgorzatą Wowczak, twórczynią filmu OCZNIAK, które poprowadzi dziennikarka filmowa Dagmara Romanowska.

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI "O!PLA" ("O!PLA oznacza: "O! Polska Animacja", ale też "Oh! People Love Animation") jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także - za sprawą projektów towarzyszących - promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
W ciągu dziesięciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

W programie:
Konkurs główny | kategoria studencka
FANATIKUM (Polska 2021, 07:00), Dominik Kotlarz, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
HOLLY MOLLY (Polska 2022, 11:10), Kamil Pośnik, PJATK w Warszawie
JA I JA (Polska 2022, 02:37), Adela Górna, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
JOJO I LOLA (Polska 2022, 04:35), Justyna Przystawska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
OCZNIAK (Polska 2022, 08:22), Małgorzata Wowczak, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
POST-PROTO (Polska 2021, 02:45), Aneta Siurnicka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
SIĘ (Polska 2022, 02:48), Ekaterina Shramko-Dąbrowska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
TO NIE BĘDZIE FILM FESTIWALOWY (Polska 2022, 08:00), Julia Orlik, PWSFTviT w Łodzi
TO NIE KĄPIEL (Polska 2022, 07:48), Pola Włodarczyk, PWSFTviT w Łodzi
Z INNEJ ZIEMI (Polska 2022, 06:00), Damian Tchórzewski, UMCS w Lublinie
ZAWSZE CHCIAŁEM BYĆ PSEM. NAWET NIEŁADNYM (Polska 2022, 04:28), Wojciech Siejak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Dagmara Romanowska - dziennikarka filmowa, współpracowniczka SFP - Magazynu Filmowego, redakcji Kultury Onet i kuratorka na Krakowskim Festiwalu Filmowym (krótkie fabuły)

bilety: 10 zł

kup bilet >>

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.